Lubelski Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  • 18.01.2019, 09:13
  • Dział Komunikacji KUL
Lubelski Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan Dział Komunikacji KUL
„Dąż do sprawiedliwości” te słowa z Księgi Powtórzonego Prawa są hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-25 stycznia. Jak co roku w obchody włącza się Instytut Ekumeniczny KUL.

Codziennie, z wyjątkiem soboty, o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie sprawowana Msza św. w tej intencji. W piątek 18 stycznia świadectwo wiary wygłosi na niej ks. Andrzej Łoś, proboszcz parafii prawosławnej w Lublinie, a w czwartek (24 stycznia) – ks. inf. Andrzej Gontarek, proboszcz parafii polskokatolickiej w Lublinie, Przewodniczący Lubelskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Natomiast w sobotę o godz. 20.00 na ekumeniczne nieszpory zaprasza Wspólnota Chemin Neuf.

Ponadto każdego dnia o godz. 18.00 w kościołach lubelskich różnych wyznań będą odbywały się koncerty i nabożeństwa ekumeniczne. Natomiast w środę 23 stycznia o godz. 10.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II (X piętro), odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Czy grozi nam globalna pentekostalizacja?”, z udziałem m.in. ks. dr. Sławomira Płusy, Przewodniczącego Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Organizatorzy: Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna przy Metropolicie Lubelskim, Polska Rada Ekumeniczna oddział Lublin, Instytut Ekumeniczny KUL, Fundacja „Ponad Granicami” im. Św. Jacka Odrowąża oraz Miasto Lublin.

Obchody „Oktawy Jedności Kościoła” zostały zainicjowane w USA w 1908 r. Każdego roku w styczniu, pomiędzy dniem upamiętniającym św. Piotra (18 stycznia) a wspomnieniem św. Pawła (25 stycznia), na całym świecie chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, koncertach i konferencjach, by lepiej się poznać i wspólnie modlić o jedność.

Program: http://www.kul.pl/files/075/2019/plakaty/inne/jednosc_chrzescijan_2019.jpg

Nieszpory: http://www.kul.pl/files/075/2019/plakaty/inne/nieszpory_18_stycznia2.jpg

Dział Komunikacji KUL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe