Posłowie uczcili pamięć Pawła Adamowicza, zmarłego prezydenta Gdańska

  • 16.01.2019, 13:07
  • CIS Kancelaria Sejmu
Posłowie uczcili pamięć Pawła Adamowicza, zmarłego prezydenta Gdańska Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz
Słowo upamiętniające wygłosił przewodniczący Grzegorz Schetyna. - Żegnamy dziś naszego kolegę i przyjaciela. Paweł Adamowicz był człowiekiem wielkiego charakteru, był bardzo odważny, nie bał się walki, ale chciał też budować i to robił, swe życie poświęcił ukochanemu Gdańskowi - mówił.

Polityk zwrócił też uwagę, że ze ś.p. prezydentem Gdańska łączyły go osobiste relacje - Żegnamy człowieka, którego znaliśmy od zawsze. Człowieka, którego poznałem w podziemiu antykomunistycznym, walczyliśmy razem z komuną, byliśmy razem w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, potem zakładaliśmy razem w 1990 r. Kongres Liberalno-Demokratyczny, później w 2001 r. Platformę Obywatelską.

Przewodniczący PO podkreślił także, iż Gdańsk dzięki Pawłowi Adamowiczowi „stał się inny”. - On, jako pierwszy z nas, zaangażował się w samorząd, w lokalną władzę i zrobił to w wielki sposób i w wielkim stylu - zakończył Grzegorz Schetyna.

CIS Kancelaria Sejmu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe