Lublin solidaryzuje się z Gdańskiem po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza

  • 15.01.2019, 10:23
  • lublin.eu
Lublin solidaryzuje się z Gdańskiem po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza facebook.com/Pawel.Adamowicz/
W poniedziałek 14 stycznia 2019 r. wskutek ran odniesionych po ataku podczas finału WOŚP zmarł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na znak solidarności Arena Lublin w poniedziałek w godzinach popołudniowych była podświetlona w barwach Gdańska, od godziny 17:00 w Ratuszu wyłożono księgę kondolencyjną. Dziś w południe flagi na budynku Ratusza zostaną opuszczone do połowy masztu.

- Składam najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim i wszystkim Mieszkańcom Gdańska z powodu wielkiej tragedii, jaką jest śmierć Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańsk.

Paweł Adamowicz był wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i jego mieszkańcom. Od 1998 r. Gdańszczanie powierzali mu misję kierowania ich miastem w ramach kolejnych kadencji. Aktywnie działał na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, społeczeństwa obywatelskiego i wspólnoty samorządowej. Odważnie zabierał głos w najważniejszych sprawach dotyczących polskich samorządów.

Trudno wypełnić pustkę, która pozostaje po tak wybitnych Osobach. Nie sposób wyrazić ogromu bólu, jaki czujemy po takiej stracie.

Odszedł wielki samorządowiec i dobry człowiek.

Żegnaj Przyjacielu, spoczywaj w pokoju Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe