Marszałek WL Jarosław Stawiarski wiceprezesem zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej

  • 11.01.2019, 09:19
  • RP Marszałka Województwa Lubelskiego
Marszałek WL Jarosław Stawiarski wiceprezesem zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej https://www.facebook.com/jaroslaw.stawiarski
Przedstawiciele Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej wybrali Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego na wiceprezesa zarządu.

Podczas obrad XXXVIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, które odbywają się w Warszawie członkowie związku zdecydowali o wyborze Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego na funkcję wiceprezesa.

- Wybór marszałka Jarosława Stawiarskiego do zarządu związku to bardzo dobra decyzja. Jestem przekonany, że dzięki temu Lubelszczyzna zyska mocny głos i pozycję we władzach związku z korzyścią dla całego regionu - przekonuje Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

Zarząd jest organem wykonawczym Związku Województw RP i reprezentuje związek na zewnątrz. Składa się z prezesa, trzech wiceprezesów oraz trzech członków zarządu, wybranych przez zgromadzenie ogólne spośród delegatów. Do kompetencji zarządu należy m.in. przygotowywanie projektów uchwał i materiałów na posiedzenia zgromadzenia, wykonywanie uchwał zgromadzenia czy delegowanie przedstawicieli związku do innych organizacji i instytucji.

RP Marszałka Województwa Lubelskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe