Lublin: Zmiany kadrowe w spółce Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

  • 08.01.2019, 09:45
  • RP Marszałka Województwa Lubelskiego
Lublin: Zmiany kadrowe w spółce Lubelski Park Naukowo-Technologiczny UM Województwa Lubelskiego
Rada Nadzorcza Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie (LPNT) powołała nowego prezesa oraz członka zarządu. Decyzją Rady Nadzorczej funkcję prezesa powierzono Marcinowi Wieczorkowi, drugim członkiem zarządu został Paweł Bryda.

Marcin Wieczorek ma 45 lat. W 1999 roku ukończył farmację na Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalizację I stopnia w zawodzie uzyskał w 2003 roku. Następnie
w latach 2002-2003 ukończył studia podyplomowe na kierunku: Zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej i administracji zdrowiem publicznym. Jest absolwentem kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych oraz Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, gdzie w 2017 roku uzyskał tytuł: Executive Master of Business Administration.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Marcin Wieczorek był m.in. członkiem Społecznej Rady ds. Ochrony Zdrowia przy Wojewodzie Lubelskim, Senackiej Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz wiceprezesem zarządu w firmie Elvita Centrum Medyczne Grupa PZU Zdrowie. Brał udział w innowacyjnym projekcie skoordynowanej rehabilitacji kardiologicznej po zawale serca na terenie województwa śląskiego. Biegle posługuje się językami obcymi.

- Pan Wieczorek posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu finansów, zarządzaniu firmą i kierowaniu zespołem. Jego atutami są także znajomość wielu branż, skuteczność w działaniu oraz doświadczenie w przeprowadzaniu projektów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie w nowej roli - wyjaśnia Bartosz Połuszejko przewodniczący Rady Nadzorczej LPNT.

Drugim członkiem zarządu parku został Paweł Bryda, absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także aplikację rzecznikowską przy Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych oraz Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej również na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2008 roku posiada tytuł rzecznika patentowego, a od 2014 roku jest radcą prawnym. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Kancelarii Prawno-Patentowej prof. Ryszarda Skubisza. Przez blisko 12 lat był pracownikiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie m.in. zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Monitoringu i Naczelnika Wydziału Handlu i Usług. Oprócz zadań o charakterze procesowym zajmował się szeroko pojętą legislacją aktów prawnych na szczeblu krajowym i unijnym.

Paweł Bryda posiada również doświadczenie manadżerskie, pełnił funkcję prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach. Pierwsza ze spółek w wyniku przeprowadzonej restrukturyzacji, po kilku latach kryzysowych, osiągnęła stabilizację finansową. Druga również posiada dodatnie wyniki finansowe. Od 2011 roku jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Biegle włada językiem francuskim.

- Pan Bryda posiada bogate doświadczenie, które chcemy wykorzystać do współpracy z uczelniami m.in. pod kątem pomocy w komercjalizacji wynalazków lubelskich naukowców - podkreśla członek zarządu województwa Zdzisław Szwed.

Jednym z pierwszych zadań postawionych nowemu zarządowi będzie przeprowadzenie audytu w spółce. - Lubelski Park Naukowo-Technologiczny powstał w 2005 roku. Miał być miejscem, gdzie narodzi się „lubelska Nokia”. Nic takiego przez lata nie nastąpiło. Spółka, która dziś głównie wspiera start-upy od kilku lat generuje spore długi, dlatego zarząd zdecydował się sprawdzić jak park był zarządzany i jak wygląda jego aktualna sytuacja finansowa. Przyjrzymy się m.in. pięciomilionowej dotacji, którą w 2015 roku władze spółki otrzymały na rozbudowę parku, która jednak nie nastąpiła - dodaje przewodniczący RN LPNT Bartosz Połuszejko.

RP Marszałka Województwa Lubelskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe