Kazimierz Dolny: Przedłużenie terminu zakończenia remontu i modernizacji Muzeum Nadwiślańskiego

  • 07.01.2019, 10:05
  • Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny: Przedłużenie terminu zakończenia remontu i modernizacji… Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
W grudniu 2018 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisało przedłużenie umowy o dofinansowaniu projektu „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”. Nowy termin zakończenia prac to 30 września 2019 r.

– Liczące sobie nawet kilkaset lat obiekty zabytkowe zaskakują sytuacjami, które trudno przewidzieć na etapie przygotowywania dokumentacji. Po rozpoczęciu remontu naszych siedzib napotkaliśmy się m.in. z problemami konstrukcyjnymi w Spichlerzu Ulanowskiego, co wydłuża termin zakończenia remontu w tym obiekcie o kilka miesięcy. Okazało się, że storczykowa więźba dachowa jest w bardzo złym stanie i trzeba będzie zdjąć całe pokrycie dachowe, wymienić uszkodzone elementy i całą konstrukcje złożyć od nowa – zaznacza Magdalena Postępska, zastępca dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego.

Prace remontowe obejmują Kamienicę Celejowską, Dom Kuncewiczów, Spichlerz Ulanowskiego, Dwór z Gościeradowa i Dom Wójtowski z Modliborzyc. W budynkach jest wzmacniana konstrukcja, trwa wymienianie gontu, trwają prace konserwatorskie oraz zabezpieczające stolarkę okienną. Remont obiektów i modernizacja wystaw odbywają się w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W skład Muzeum Nadwiślańskiego wchodzi łącznie sześć oddziałów. W pozostałych - Gmachu Głównym, na Zamku w Janowcu, a także na terenie Grodziska Żmijowiska prowadzona jest bieżąca działalność wystawiennicza i edukacyjna. Zbiory z remontowanych obiektów tymczasowo można oglądać w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Projekt pn. „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym” w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwoju zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe