Legalna migracja szansą dla rynku pracy

  • 13.06.2016, 14:11 (aktualizacja 13.06.2016, 17:35)
  • Redakcja PL
Legalna migracja szansą dla rynku pracy pixabay.com
Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w sympozjum pt. „Legalna migracja szansą i wyzwaniem dla polskiego rynku pracy. Legalizacja przepisów dotyczących ruchu osobowego i legalizacji pobytu obywateli Ukrainy w Polsce”.

Na 1 stycznia 2017 roku planowane jest wejście w życie zmienionych przepisów regulujących ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. – Debata jest niezbędnym elementem opracowania optymalnej wersji zmian legislacyjnych – twierdzą przedstawiciele Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej i zapraszają do merytorycznej dyskusji przedstawicieli zainteresowanych stron.

 

Celem sympozjum jest przedstawienie znaczącej roli migrantów z Ukrainy na polskim rynku pracy oraz rozpowszechnienie wiedzy o uregulowaniach prawnych i legalizacyjnych dotyczących pobytu i wykonywania pracy przez tę grupę pracowników w RP. Na spotkaniu omówione będą kwestie istotne dla polskiego pracodawcy chcącego zatrudnić pracownika ze Wschodu. Przygotowane i rozdystrybuowane zostanie vademecum opisujące krok po kroku proces legalnego przyjęcia do pracy obywatela Ukrainy.

 

Szczególnej analizie zostaną poddane następujące obszary:
- rosnące zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy szansą i wyzwaniem dla polskiego rynku pracy;
- procedury związane z dostępem do rynku pracy i legalizacją pobytu cudzoziemców; rola i doświadczenia sektora pośrednictwa pracy;
- zmiany i nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
- najczęściej spotykane problemy w relacjach pracodawca-pracownik z Ukrainy i konieczność zapobiegania najczęściej spotykanym formom patologii.

 

Sympozjum odbędzie się 12 lipca 2016 r. w sali 107 w gmachu głównym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy ulicy Nowogrodzkiej 1/3/5 w Warszawie. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony internetowej http://www.pol-ukr.com/pl/.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe