Klub Seniora w Gminie Jastków

  • 21.12.2018, 10:23 (aktualizacja 21.12.2018, 10:31)
  • Kinga Popielarczyk - UG Jastków
Klub Seniora w Gminie Jastków UG Jastków
Gmina Jastków w partnerstwie z Algirtas Sp. z o.o. realizuje projekt z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, na utworzenie Klubu Seniora Jastków. Wartość całego projektu wynosi 960 595,00 zł. Projekt realizowany jest od 1 września 2018 roku do 30 listopada 2020 roku, a od 3 grudnia 2018 roku rozpoczęły się zajęcia dla Uczestników projektu.

Celem tego projektu jest utworzenie miejsca dziennego pobytu dla osób starszych i realizowanie w nim bezpłatnych zajęć dostosowanych do potrzeb i oczekiwań Seniorów. Cykliczność i różnorodność zajęć ma zachęcić Uczestników do udziału w życiu społecznym oraz zwiększyć ich aktywność i poprawić jakość życia. W ramach projektu realizowane są zajęcia z zakresu kultury fizycznej, m.in. gimnastyka, pilates, fitness, zumba, nordic walking, zajęcia z samoobrony oraz zajęcia rozwijające zainteresowania tj. kulinarne, z rękodzieła, artystyczne, wokalne. Uczestnicy biorą udział w zajęciach prozdrowotnych, kulturalnych oraz korzystają z porad psychologa.

W przyszłym roku planowane są wycieczki krajoznawcze oraz wyjazdy na basen, do kina, teatru, muzeum i groty solnej. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, a w ramach projektu został zakupiony odpowiedni sprzęt oraz materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.

Jesteśmy przekonani, że nowo powstały Klub Seniora Jastków będzie idealnym miejscem spotkań, gdzie można zawrzeć nowe znajomości i aktywnie spędzić wolny czas.

Kinga Popielarczyk - UG Jastków
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe