Spotkanie wigilijne u inżynierów. Kolędy, życzenia, dzielenie się opłatkiem

  • 19.12.2018, 10:44
  • RP Politechnika Lubelska
Spotkanie wigilijne u inżynierów. Kolędy, życzenia, dzielenie się opłatkiem pixabay.com
Pracownicy, studenci i doktoranci Politechniki Lubelskiej oraz okoliczni mieszkańcy spotkają się na przedświątecznym opłatku. W wydarzeniu weźmie również udział abp Stanisław Budzik wraz z duszpasterzami akademickimi. Spotkanie odbędzie się w środę 19 grudnia 2018 r. o godz. 15.15 przed budynkiem stołówki Politechniki Lubelskiej.

Uczestników wigilii powita rektor prof. Piotr Kacejko. Następnie rozpocznie się wspólna modlitwa i błogosławieństwo udzielone przez księdza arcybiskupa Budzika. Potem przyjdzie czas na życzenia. Najpierw te bardziej oficjalne, a później już prywatne, składane z opłatkiem w dłoni.

Spotkanie będzie także okazją do przekazania na ręce ojca Filipa Buczyńskiego świątecznej paczki dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Zebrane dary pochodzą ze zbiórki zorganizowanej wśród pracowników i studentów.

O oprawę muzyczną i świąteczny nastrój zadba Akademicki Chór pod dyrekcją prof. Elżbiety Krzemińskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej pod kierownictwem pani Hanny Aleksandrowicz.

Niespodzianką będzie koncert chóru „Głośne szepty”, złożonego ze studentów z Ukrainy.

Przy akompaniamencie kolęd można będzie skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw.

RP Politechnika Lubelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe