DDK SM „Czechów”: Spotkanie „Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu”

  • 18.12.2018, 14:04
  • DDK SM „Czechów”
DDK SM „Czechów”: Spotkanie „Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu” DDK SM „Czechów”
DDK SM „Czechów” zaprasza na spotkanie „Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu” poświęcone roli montażysty w procesie powstawania filmu. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz nagrodzonej na MFF w Locarno, Camerimage oraz na FF w Gdyni „Ostatniej rodziny” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego oraz spotkanie z czołowym polskim montażystą młodego pokolenia, Przemysławem Chruścielewskim.

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni (źródło: www.kinoswiat.pl).

Przemysław Chruścielewski, absolwent PWSFTviT w Łodzi, autor montażu ponad 50-ciu filmów dokumentalnych i fabularnych (m. in. „Ostatnia rodzina”, „Deep Love” i „Serce Miłości”) nagrodzonych m.in. w Toronto, Moskwie, Locarno i Clermont-Ferrand. Współpracował z PWSFTviT w Łodzi, Szkołą Wajdy oraz Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca warsztatów dokumentalnych w Polsce, Ułan Bator i Pekinie. Dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Działanie w ramach projektu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmie, ale baliście się zapytać”. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie odbędzie się 27.12.2018 r. o godzinie: 17.30. Wstęp wolny.

DDK SM „Czechów”

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe