Lublin: II sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego

  • 18.12.2018, 11:19 (aktualizacja 18.12.2018, 11:57)
  • KK
Lublin: II sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego https://www.lubelskie.pl
17 grudnia 2018 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się II sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Radni wybrali składy sejmikowych komisji oraz ich przewodniczących. PiS obsadził swoimi radnymi stanowiska przewodniczących niemal wszystkich komisji. Opozycja zgłaszała własnych kandydatów, ale tylko w jednym przypadku udało się jej odnieść sukces. Przewodniczącą komisji rewizyjnej została Bożena Lisowska.

Radni ustalili także wysokość pensji Marszałka Województwa Jarosława Stawiarskiego

– Pan marszałek zarządza miliardami złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego, jest odpowiedzialny za służbę zdrowia, wojewódzką kulturę, za setki kilometrów dróg – powiedział Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał MULAWA przedstawiając następnie finansową propozycję wynagrodzenia Marszałka. Wysokość pensji, którą będzie otrzymywał Jarosław Stawiarski jest identyczna z wynagrodzeniem, które uzyskiwał jego poprzednik - Sławomir Sosnowski z PSL.

Ustalono także, iż zyski z oddziałów WORD-u będą przeznaczane na inwestycje na danym terenie. Sejmik na swojego przedstawiciela w Radzie Społecznej Doradztwa Rolniczego przy Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego wybrała Tomasza Solisa z PiS. Do tej pory reprezentował go Grzegorz Kapusta z PSL. Zmieniono również przedstawiciela Sejmiku w Regionalnej Radzie Ochrony Przyrody. W poprzedniej kadencji reprezentował go Adam Rychliczek, który nie zasiada już w Sejmiku. Na to miejsce zgłoszono dwie kandydatury: Zdzisława Szweda z PiS i Piotra Rzetelskiego z PSL. Sejmik 17 głosami wybrał Zdzisława Szweda.

 

 

KK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe