Politechnika Lubelska: Lekcje, które uczą i bawią

  • 18.12.2018, 10:24
  • RP Politechnika Lubelska
Politechnika Lubelska: Lekcje, które uczą i bawią pixabay.com
Uczniowie klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie wezmą udział w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach na Politechnice Lubelskiej. Lekcje poprowadzą nauczyciele z Instytutu Informatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Młodzież odwiedzi uczelnię we wtorek 18 grudnia 2018 r. w godz. 9.15-12.30 (sale 403 i 505 w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii).

– Nasza inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Takie zajęcia to doskonały sposób, aby urozmaicić lekcje w szkole i pokazać fascynujący świat nauki. Dodatkowo uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę np. z matematyki, fizyki czy chemii, poznać nowoczesne urządzenia, na których pracują naukowcy oraz zobaczyć codzienną pracę uczelni – mówi Anna Michalska, kierownik Biura Promocji i Projektów.

– Ta forma naukowych spotkań łączy zabawę i naukę, dając dzieciom to, co najważniejsze, a mianowicie możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania – podkreśla mgr Bartosz Dutkowski, wychowawca klasy VIa SP 50 Lublin.

Uczniowie rozwiązywać będą zagadki cyfrowego muzealnictwa w rejonie Starego Miasta w Lublinie oraz zajrzą w cyfrowy świat tworzenia reklamy. Wezmą również udział w grze „Perełki architektoniczne Lublina”. Łączy ona tradycyjną grę planszową z elementami elektronicznymi i aplikacją kontrolującą przebieg rozgrywki. Gra polega na rozmieszczaniu kluczowych dla architektury i historii miasta budynków zlokalizowanych na Starym Mieście. Dodatkowo gra zawiera listę pytań testujących znajomość historii Lublina.

RP Politechnika Lubelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe