Wierzbica: Koncert Charytatywny CARITAS i I Spotkanie Opłatkowe Wierzbiczan

  • 17.12.2018, 11:44
  • Anna Socha
Wierzbica: Koncert Charytatywny CARITAS i I Spotkanie Opłatkowe Wierzbiczan UG Wierzbica
Wójt Gminy Wierzbica Zdzisława Bożena Deniszczuk, Uczniowie, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, Szkolne Koło Caritas zaprosili mieszkańców gminy Wierzbica na I Spotkanie Opłatkowe Wierzbiczan i Koncert Charytatywny na rzecz potrzebujących dzieci.

Uroczystość odbyła się dnia 16 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbicy. Hala sportowa pełna była mieszkańców Wierzbicy i okolic. Uroczystość rozpoczęła gospodarz Gminy Wierzbica Zdzisława Bożena Deniszczuk, która powitała zaproszonych gości, w tym Sebastiana Kaletę, radnego stołecznego miasta Warszawy, Wiceprzewodniczącego komisji weryfikacyjnej - absolwenta SP w Wierzbicy.

Podczas tegorocznego koncertu swoje talenty artystyczne zaprezentowali: dzieci z Gminnego Przedszkola, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzbicy, Szkoły Filialnej w Wólce Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej w Święcicy oraz zespół PSM w Chełmie.

Zgromadzeni widzowie mogli nie tylko obejrzeć występy dzieci, ale także zakupić słodkie wypieki przygotowane przez rodziców lub zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby świąteczne wykonane przez wolontariuszy SKC i darczyńców. Dochód z koncertu trafi do uczniów z uboższych rodzin.

Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie opłatkowe. Wspólną modlitwę poprowadził i poświęcił opłatki ks. Krzysztof Proskura, proboszcz parafii w Wierzbicy, po czym uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem wymieniając serdeczności i składając życzenia.

Anna Socha

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe