Muzeum Wsi Lubelskiej: Opowieści miasteczkowej piwiarni

  • 14.12.2018, 11:22 (aktualizacja 14.12.2018, 13:45)
  • Muzeum Wsi Lubelskiej
Muzeum Wsi Lubelskiej: Opowieści miasteczkowej piwiarni Muzeum Wsi Lubelskiej
W przedświąteczną, grudniową niedzielę, w Muzeum Wsi Lubelskiej podczas ubierania choinki w miasteczkowej piwiarni zostaną poruszone tematy poświęcone materialnym aspektom adwentu oraz świątecznemu zaopatrzeniu i tradycyjnym ozdobom choinkowym.

W niedzielę, 16 grudnia podczas Opowieści miasteczkowej piwiarni będzie można usiąść w sali bufetowej Adama i Edwarda Jaworskich z Siedliszcza i uczestniczyć w pokazach kolekcji muzealnych, prezentacjach, konkursach i zabawach. Uczestnicy spotkania wspólnie ubiorą ustawioną na ladzie lokalu choinkę używając niecodziennych, naturalnych ozdób, o które zatroszczyli się leśnicy, rzeźbiarze ludowi, poeci, koronkarki, fotografowie i kolekcjonerzy. Nie zabraknie także wspólnych zabaw dotyczących kuchennych atrybutów adwentu w czasach II Rzeczypospolitej i podchoinkowej zabawy w grzybobranie i łowienie ryb.

Spotkanie prowadzą kustosze, Halina Stachyra i Grzegorz Miliszkiewicz, którzy na tę okazję przywdziewają stroje z epoki - adekwatne do wystroju wnętrza.

Wstęp do Muzeum: 12 zł/6 zł

Muzeum Wsi Lubelskiej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe