Lublin: Studenci pomagają chorej koleżance

  • 14.12.2018, 10:43 (aktualizacja 14.12.2018, 11:10)
  • RP Politechnika Lubelska
Lublin: Studenci pomagają chorej koleżance pixabay.com
Od dwóch lat organizują turnieje, sprzedają ciasta, przeprowadzają zbiórki pieniędzy. Studenci Politechniki Lubelskiej zdobywają środki na leczenie Weroniki Przybycień, która zmaga się z ciężką chorobą. Weronika była studentką Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej. W najbliższą sobotę, 15 grudnia br. o godz. 13.30 w Centrum Sportowym Politechniki Lubelskiej przygotowują charytatywny turniej halowej piłki nożnej. Natomiast we wtorek, 18 grudnia br. na wszystkich wydziałach odbędzie się kiermasz ciast.

Dochód z imprezy przeznaczamy dla Weroniki. Dla nas jest to świetna zabawa i miłe spędzenie sobotniego popołudnia, a dla Weroniki szansa na dalsze leczenie – mówi Tomasz Pieńkosz, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej. W ciągu dwóch edycji akcji „Weroniko Wstań” zebraliśmy blisko 50 tys. złotych. Jest to duża kwota, ale biorąc pod uwagę wydatki na rehabilitację, to kropla w morzu potrzeb.

HISTORIA WERONIKI

Weronika w styczniu 2016 r. zasłabła w trakcie zajęć i trafiła do szpitala. Lekarze zdiagnozowali krwotok śródmózgowy. Natychmiast rozpoczęła się operacja mająca na celu ratowanie życia Weroniki. Niestety lekarze musieli usunąć krwotok wraz z częścią mózgu. Po operacji Weronika znalazła się w stanie krytycznym. Po trzech dniach rozpoczęto jej wybudzanie ze śpiączki. Kiedy wszystko już wskazywało na to, że najgorsze minęło, organizm dopadły choroby: zapalenie płuc, następnie zapalenie opon mózgowych i wstrząs septyczny. Przez 30 dni Weronice podawano w dużych dawkach antybiotyki. Dopiero po 3 miesiącach wybudzono ją ze śpiączki farmakologicznej.

 

Obecnie Weronika próbuje wrócić do normalności. Wszystkiego musi się uczyć od nowa. Chodzenie i mówienie, które kiedyś były czynnościami naturalnymi, stały się prawie niemożliwe. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Ale przynoszą rezultaty.

 

TURNIEJ

Sobotnie zawody odbywają się systemem mieszanym (grupowym oraz pucharowym). Rozgrywki rozpoczynają się od zmagań grupowych. Rozlosowane zostaną 4 grupy po 4 drużyny. Z każdej grupy zostaną wyłonione 2 najlepsze drużyny, które następnie zmierzą się w fazie pucharowej turnieju.

RP Politechnika Lubelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe