Kazimierz Dolny: Dar dla Kuncewiczówki

  • 13.12.2018, 10:18
  • Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny: Dar dla Kuncewiczówki Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Blisko 30 cennych muzealiów (w tym m.in. rękopis Marii Kuncewiczowej) chce ofiarować Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie. Uroczystość przekazania daru do Oddziału Dom Kuncewiczów odbędzie się 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w czytelni szkoły, przy ul. Rzeckiego 10 w Lublinie.

XIX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie to jedna z zaledwie dwóch w Polsce szkół, którym patronują Maria i Jerzy Kuncewiczowie. W uroczystości nadania imienia szkole (1996 r.) uczestniczył m.in. Witold, syn Kuncewiczów. Wielokrotnie odwiedzał lubelską placówkę. Podarował jej także blisko 30 cennych pamiątek związanych ze swoimi rodzicami. Są to książki z autografami Marii i Jerzego Kuncewiczów, z osobistej biblioteczki syna, rękopis jednego z felietonów Kuncewiczowej oraz zdjęcie pisarki z jej autografem.

Cenne obiekty trafią do Oddziału Dom Kuncewiczów i będą – wraz ze stosowną informacją o Darczyńcy – eksponowane w jego wnętrzach po zakończeniu remontu konserwatorskiego i modernizacji obiektu.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe