Gmina Jastków: Środki ministerialne na budowę sali gimnastycznej w Tomaszowicach

  • 12.12.2018, 09:30 (aktualizacja 12.12.2018, 09:42)
  • Andrzej Dec - Zastępca Wójta Gminy Jastków
Gmina Jastków: Środki ministerialne na budowę sali gimnastycznej w Tomaszowicach UG Jastków
Szczególnie miło poinformować, że dzięki staraniom władz gminy i zaangażowaniu pracowników urzędu kolejny raz udało się pozyskać dofinansowanie na realizację naszych zamierzeń inwestycyjnych służących mieszkańcom gminy.

Dzisiaj już wiemy, że decyzją Prezesa Rady Ministrów pozyskaliśmy 1 400 700 zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej w m. Tomaszowice Kolonia przy szkole podstawowej im. Jana Pawła II.

Przedmiotem dofinansowanego przez Ministerstwo zadania inwestycyjnego jest budowa sali gimnastycznej, stanowiącej uzupełnienie dla zrealizowanego i użytkowanego budynku szkoły podstawowej i mająca finalnie powiązać funkcje związane z programem szkoły oraz funkcję związaną ze sportem.

Obiekt zawiera w sobie przestrzeń przeznaczoną na salę gimnastyczną o wymiarach 17,70 x 35,70m, dodatkowo wygospodarowano miejsce dla widowni na 5 rzędach trybun, przewidziano także możliwość obserwacji wydarzeń sportowych z wysokości piętra na zaprojektowanej w tym celu antresoli.

Ukończenie budowy sali nastąpi 31 maja 2019 r. Nowa pełnowymiarowa sala gimnastyczna da większe możliwości rozwoju szkoły w zajęciach sportowych, ale również szansę dla mieszkańców Tomaszowic i innych chętnych mieszkańców naszej gminy w łatwiejszym dostępie do aktywności sportowej.

Andrzej Dec - Zastępca Wójta Gminy Jastków
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe