Archikatedra Lubelska: Koncert „Msza Andyjska” z okazji 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II

  • 07.12.2018, 09:09
  • BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin
Archikatedra Lubelska: Koncert „Msza Andyjska” z okazji 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin
W dniu dzisiejszym, o godz. 20.30 w Archikatedrze Lubelskiej, odbędzie się koncert pn. Msza Andyjska (Missa Andina) pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego. Koncert organizowany jest z okazji 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Lublin, współorganizatorem – Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Archikatedra Lubelska). Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Alberto Efraín Salas Barahona – Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Peru w Rzeczypospolitej Polskiej. Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym otwarciu Konsulatu Honorowego Republiki Peru w Lublinie.

Utwór na orkiestrę, chór, solistów i organy skomponował pochodzący z Peru kompozytor, akordeonista i dyrygent – Alejandro Núñez Allauca. Koncert w Archikatedrze Lubelskiej jest drugim w Polsce wykonaniem Mszy Andyjskiej. Dzieło skomponowane w latach 1997-1998 artysta zadedykował św. Janowi Pawłowi II. Partyturę przekazał osobiście Ojcu Świętemu w 1999 roku. Kompozytor Alejandro Núñez Allauca o swoim dziele napisał: „Komponując Mszę miałem na uwadze, by jak najlepiej wyrazić religijność i duchowości poprzez muzykę”.

Wykonawcy: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, Chór Mieszany Artos im. Władysława Skoraczewskiego– przygotowanie Chóru Danuta Chmurska, soliści: Justyna Stępień – sopran, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Rafał Grozdew– tenor, Dominik Opaliński – bas-tenor, Piotr Grinholc – organy. Dyrygent – Marek Wroniszewski.

BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe