Świąteczno-noworoczny czas w Lublinie

  • 03.12.2018, 13:41 (aktualizacja 03.12.2018, 14:30)
  • BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin
Świąteczno-noworoczny czas w Lublinie pixabay.com
Jak co roku Miasto Lublin przygotowało bogaty program atrakcji świąteczno-noworocznych w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia.

W niepowtarzalny świąteczny klimat wprowadzi mieszkańców iluminacja świetlna, która zgodnie z tradycją, zainaugurowana zostanie 6 grudnia. Tradycyjnie Ojcowie Dominikanie zadbają o niepowtarzalny nastrój podczas Wigilii Starego Miasta, a Festiwal Bożego Narodzenia zapewni atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców miasta. Noc Sylwestrowa, z okazji przyszłorocznego 450-lecia Unii Lubelskiej, odbędzie się na dwóch scenach muzycznych – na placu Łokietka (scena polska) i na placu Litewskim (scena litewska).

Zapraszam mieszkańców do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia w przestrzeni naszego miasta, którą ozdobią nowe iluminacje, znane już mieszkańcom dekoracje Jarosława Koziary oraz wyjątkowe wydarzenia. Na pograniczu dwóch ważnych dla nas jubileuszów, 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zbliżającego się 450-lecia Unii Lubelskiej znów stworzymy jedną wspólnotę Lublina by razem świętować Wigilię i witać Nowy Rok na zrewitalizowanym deptaku oraz Placu Litewskim – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Szczegóły na stronie: www.swieta.lublin.eu

BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe