Gmina Zamość: Uroczystości w Wysokiem

  • 29.11.2018, 11:07
  • Jarosław Kalbarczyk
Gmina Zamość: Uroczystości w Wysokiem https://gminazamosc.pl
W piątek, 30 listopada 2018 r., na terenie SP w Wysokiem (Gmina Zamość) odbędzie się podwójna uroczystość: odsłonięcia i poświęcenia tablic upamiętniających zamordowanych przez Niemców mieszkańców wsi i żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej w obronie wsi Wysokie oraz odsłonięcie i poświęcenie obelisku i tablicy upamiętniającej zamordowanych przez Rosjan w Katyniu i Charkowie trzech oficerów Wojska Polskiego z terenu wsi Wysokie, Sitaniec i Wolica Sitaniecka (obecnie Sitaniec Wolica). Oto imiona i nazwiska tych oficerów: Tadeusz Szprynger, Stanisław Waśko, Jakub Wnuk.

Uroczystość rozpocznie polowa Msza św., odprawiona w szkole o godz. 11:00. W programie przewidziano również okolicznościowe wystąpienia, szkolną część artystyczną, posadzenie trzech „Dębów Pamięci”, noszących imiona polskich oficerów zabitych przez Rosjan, a na koniec spotkanie wspomnieniowe rodzin, gości i mieszkańców. Przewidujemy, że cała uroczystość potrwa do godziny 14:00.

Wydarzenie organizują wspólnie społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. E. Kasprzysiaka w Wysokiem, Stowarzyszenie Zamojska Rodzina Katyńska w Zamościu, Samorząd Gminy Zamość i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

Jarosław Kalbarczyk

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe