Prezydent Miasta Lublin z wizytą w LITPOLUKRBRIG

  • 27.11.2018, 07:49
  • Oleksandr Gain - Oficer Prasowy
Prezydent Miasta Lublin z wizytą w LITPOLUKRBRIG LITPOLUKRBRIG
26 listopada 2018 r. Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, złożył oficjalną wizytę w Dowództwie LITPOLUKRBRIG, gdzie omówił kwestie współpracy pomiędzy społecznością lokalną i wojskową z kluczowymi oficerami Dowództwa Wielonarodowej Brygady.

Pułkownik Dmytro Bratishko, Dowódca, pułkownik Arturas Jasinskas, Zastępca Dowódcy, pułkownik Michał Małyska, Szef Sztabu, ciepło przywitali dostojnego gościa. Oficerowie zauważyli, że Dowództwo Wielonarodowej Brygady ustanowiło dobre relacje ze służbami mundurowymi, uniwersytetami i szkołami. Pracownicy LITPOLUKRBRIG są zachęcani do uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach i życiu kulturalnym. Miasto łączy w sobie zarówno bardzo nowoczesne akcenty, jak i niezwykłe elementy historyczne.

W trakcie odprawy Krzysztof Żuk zapoznał się z społecznym, gospodarczym i kulturowym wpływem Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego, zlokalizowanego w Lublinie.

„Jako ukraiński oficer i Dowódca LITPOLUKRBRIG muszę powiedzieć, że cieszę się, że tu jestem. Władze lokalne przyjęły nas jako dobrych partnerów. Promujemy naszą historię, wspólną historię, a w Dowództwie rozmawiamy o aspektach współpracy trójstronnej z przeszłości. W ten sposób, obopólne zrozumienie i przyjaźń kształtują nasze relacje” - dodał pułkownik Dmytro Bratishko.

Ponadto, Krzysztof Żuk został zapoznany z kompleksem wojskowym, gdzie mógł przyjrzeć się stanowiskom pracy oficerów wielonarodowego środowiska, a także obejrzeć trwający trening dowódczo-sztabowy BRAVE BOSS.

Na koniec wizyty Prezydent Miasta Lublina złożył wpis do księgi pamiątkowej LITPOLUKRBRIG.

Oleksandr Gain - Oficer Prasowy

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe