Chełm: Jakub Banaszek zaprzysiężony na Prezydenta Miasta

  • 26.11.2018, 11:51
  • Redakcja PL
Chełm: Jakub Banaszek zaprzysiężony na Prezydenta Miasta https://www.facebook.com/jbanaszekpl/
W piątek, 23 listopada odbyła się pierwsza Sesja Rady Miasta Chełm VIII kadencji. Dokonano wyboru przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących rady. Zaprzysiężony został także Jakub Banaszek - nowy prezydent miasta.

Jakub Banaszek deklarował, że będzie prezydentem wszystkich mieszkańców, bez względu na polityczne opcje. Po złożeniu przysięgi podziękował za powierzone zaufanie. Podziękował również Agacie Fisz za 12 lat pracy na rzecz miasta oraz poseł Beacie Mazurek za otrzymane wsparcie.

Nowy prezydent zaznaczał: „Nie będzie żadnych podziałów, chciałbym to jeszcze raz gorąco podkreślić. Wszyscy pracujemy na rzecz miasta”. Zachęcając do współpracy dodał również: „Chciałbym Państwa poinformować, że do końca grudnia stworzymy strategię rozwoju naszego miasta na lata 2019-2024”. Oznajmił także, że we wtorek przedstawi kandydata na fotel wiceprezydenta miasta oraz założenia programowe swojej prezydenckiej działalności.

Jakub Banaszek - kandydat Zjednoczonej Prawicy wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich. Pokonał tym samym ubiegającą się o reelekcję Agatę Fisz.

Funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Chełm będzie piastował Longin Bożeński. Dariusz Grabczuk został wybrany Wiceprzewodniczącym Rady, natomiast na drugiego Wiceprzewodniczącego wybrano Macieja Maksyma Baranowskiego.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe