Nowy marszałek województwa lubelskiego

  • 22.11.2018, 10:08 (aktualizacja 22.11.2018, 10:31)
  • Redakcja PL
Nowy marszałek województwa lubelskiego https://www.facebook.com/jaroslaw.stawiarski
Nowym marszałkiem województwa lubelskiego został Jarosław Stawiarski (PiS). Funkcję wicemarszałków będą pełnili - Dariusz Stefaniuk i Zbigniew Wojciechowski (także PiS). Niespodziewanie członkiem zarządu został oficer policji z Lublina. Otrzymał on poparcie Zbigniewa Ziobry (Solidarna Polska).

Nowy marszałek pochodzi z Kraśnika. Pełnił on funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W przeprowadzonym podczas sesji głosowaniu zdobył 20 głosów. Jego kontrkandydatem był pełniący tę funkcję do tej pory Sławomir Sosnowski, który uzyskał 13 głosów.

„Zarządzać swoim województwem, w którym się urodziło, w którym się żyje, to jest wielkie wyzwanie. Chcemy, by region się rozwijał, doszedł do czołówki w Polsce” - powiedział nowy marszałek.

Członkami Zarządu Województwa Lubelskiego zostali: Zdzisław Szwed i Sebastian Trojak.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe