TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR DOWÓDCY LITPOLUKRBRIG Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  • 20.11.2018, 10:49 (aktualizacja 20.11.2018, 11:06)
  • Ktp Maciej Płonka
TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR DOWÓDCY LITPOLUKRBRIG Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI LITPOLUKRBRIG
17 listopada odbył się turniej halowej piłki nożnej o Puchar Dowódcy LITPOLUKRBRIG z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W zawodach udział wzięło 5 drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym. Poprzez sportową rywalizację uczestnicy uczcili jedno z ważniejszych dla naszego kraju wydarzeń historycznych.

Zawody toczone były w duchu sportowej rywalizacji. Bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów została drużyna Absolwentów KUL, która wygrała wszystkie swoje mecze. Reprezentacja Brygady zajęła wysokie drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył zespół Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady. Przyznane zostały również indywidualne nagrody dla najlepszego strzelca oraz bramkarza.

Przez cały czas trwania zawodów piłkarzom kibicował Dowódca LITPOLUKRBRIG płk Dmytro BRATISHKO, który dokonał również uroczystego otwarcia imprezy, a na zakończenie wręczył każdej drużynie pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zarówno zawodnicy jak i Dowódca podkreślali dobrą organizację turnieju oraz docenili inicjatywę przeprowadzenia zawodów sportowych integrujących formacje mundurowe i cywilne instytucje funkcjonujące w Lublinie. Wszyscy zgodnie przyznali, że z niecierpliwością czekają na kolejną okazję spotkania w takim charakterze, a przedstawiciel KUL zaprosił płk. BRATISHKO do udziału w turnieju, który ma odbyć się już 8 grudnia.

Skład drużyny LITPOLUKRBRIG:

płk Michał MAŁYSKA

kpt. Maciej PŁONKA

kpt. Marek GIERAK

kpt. Adam RASIAK

kpt. Maciej PISARSKI

kpt. Arnas SABLINSKAS

kpt. Maxym Vcherashnii

por. Łukasz SOBIESZEK

młodszy chorąży Piotr RENC

młodszy chorąży Grzegorz KOŁACZ

 

Klasyfikacja turnieju:

1. Absolwenci KUL

2. LITPOLUKRBRIG

3. Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska)

4. AZS KUL

5. 2 lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Ktp Maciej Płonka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe