Lublin: Konsultacje społeczne dotyczące przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

  • 19.11.2018, 09:57
  • BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin
Lublin: Konsultacje społeczne dotyczące przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego pixabay.com
Przypominamy, że trwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Za nami już jedno spotkanie, które odbyło się 6 listopada, teraz zapraszamy na kolejne, zaplanowane na jutro (wtorek, 20 listopada) o godz. 17:00 w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3 (Pałac Parysów), wejście boczne od ul. Jana Gilasa, I piętro, sala 104. Miejsce spotkania jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Na pierwszym spotkaniu dyskutowano m.in. o:

- sposobie podziału środków - propozycja dotyczy zagwarantowania dla każdej dzielnicy 300 tys. zł, a Budżet Obywatelski podzielony byłby na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe (pytania do rozstrzygnięcia - jakie kryteria, poza maksymalną kwotą, powinny spełniać projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie oraz jaki powinien być ich charakter)

- ilości osób, które powinny poprzeć dany projekt, aby go złożyć - zmiany w prawie wymuszają powrót w Lublinie do list poparcia projektów (minimalna liczba osób jaka zgodnie z prawem musi być w regulaminie wskazana to dwie osoby, maksymalna to 0,1 % mieszkańców Lublina)

- ograniczeniu do jednej możliwości realizacji projektów na danym obiekcie lub działce w ciągu roku;

- obowiązkowej jawności danych osobowych autorów i autorek projektów;

Przypominamy również, że do końca listopada każda osoba ma możliwość zgłoszenia swoich uwag dotyczących VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Prosimy o przesyłanie ich na adres [email protected], bądź pocztą tradycyjną na podany wyżej adres Biura Partycypacji. Dodatkowe informacje, łącznie z propozycją regulaminu, dostępne są na stronie internetowej.

BP w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe