Powiat chełmski: Koncert Patriotyczny – „Niepodległa”

  • 13.11.2018, 10:37
  • Redakcja PL
Powiat chełmski: Koncert Patriotyczny – „Niepodległa” ChłopskaTV/Facebook
10 listopada w Chełmskim Domu Kultury z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Koncert Patriotyczny, na który miał zaszczyt zaprosić Starosta Powiatu Chełmskiego Piotr Deniszczuk.

10 listopada o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury odbył się Koncert Patriotyczny pt. „Niepodległa”. To wydarzenie już na stałe wpisało się w powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w Chełmie.

Licznie zgromadzeni goście mogli wraz z artystami poprzez wspólny śpiew i refleksję uczcić wyjątkową rocznicę odzyskania niepodległości. Na deskach Chełmskiego Domu Kultury wystąpili artyści w różnym wieku. Uczestnicy koncertu wysłuchali pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu dzieci, młodzieży, zawodowych artystów oraz pełnych pasji i miłości do Ojczyzny seniorów. Nie zabrakło nastrojowej muzyki chóralnej. W ramach programu swoje talenty taneczne zaprezentowali artyści z Chełmskiego Domu Kultury. Przedstawiony został również układ taneczny „Taniec z Flagą” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białopolu. Koncert okazał się także wyjątkową okazją do zadumy, której sprzyjały recytowane teksty dotyczące naszego Narodu.

Wszyscy zaproszeni goście w ramach pamiątki od Gospodarza Powiatu otrzymali biało-czerwone flagi narodowe oraz list z życzeniami.

Starosta Powiatu Chełmskiego, Piotr Deniszczuk podczas przemówień na rozpoczęcie i zakończenie koncertu podkreślał, że jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości skłania do zastanowienia się nad dziejami naszego Narodu i do czerpania nauki, jaka płynie z historii, a rok 2018 to szczególny moment, w którym powinniśmy oddać hołd naszym przodkom i bohaterom wolności. Życzył wszystkim, aby kolejne lata sprzyjały rozwojowi powiatu chełmskiego i wzajemnej współpracy oraz niosły satysfakcję i dumę z sukcesów, które odnosimy.

Redakcja PL

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe