„Ogień Niepodległości” – gościem Wojsławic

  • 10.11.2018, 12:40
  • Redakcja PL
„Ogień Niepodległości” – gościem Wojsławic UG Wojsławice
7 listopada do Wojsławic dotarł „Ogień Niepodległości” z Kostiuchnówki na Ukrainie. Przywieziony został na rowerach przez harcerzy. Ten sam ogień dotrze na uroczystości do Warszawy. W Wojsławicach odbędzie się także „Niepodległościowy Nocny Rajd Pieszy”.

W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej w Wojsławicach - Kolonii odbyły się Niepodległościowe Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Wojsławice.

W ramach świętowania, dziś o godzinie 18.00 rozpocznie się „Niepodległościowy Nocny Rajd Pieszy” (zbiórka – cmentarz przy ul. Chełmskiej w Wojsławicach). Będzie przebiegał na trasie: Wojsławice – Rozięcin – Wojsławice. Zakończy się zapaleniem „Ognia Niepodległości” przy pomniku Poległych w bitwie pod Wojsławicami 17.04.1944 r.

Jutro natomiast o godzinie 11.45 odbędzie się zbiórka przed Ratuszem, po której nastąpi uroczysty przemarsz do kościoła. Tam o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. O godzinie 13.00 nastąpi przemarsz uczestników świętowania do pomników: Tadeusza Kościuszki i Poległych w bitwie pod Wojsławicami, złożenie wieńców i Apel Poległych. O godzinie 13.30 będą miały miejsce: wystąpienia okolicznościowe, wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla LOK”, wręczenie nagród przyznanych podczas piątkowych zawodów, podsumowanie XVII Powiatowego Przeglądu Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej oraz część artystyczna (Dom Kultury w Wojsławicach).

Redakcja PL

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe