Litewscy i ukraińscy oficerowie gratulują polskim kolegom z okazji Święta Niepodległości

  • 09.11.2018, 14:08
  • Oleksandr Gain - Oficer Prasowy
Litewscy i ukraińscy oficerowie gratulują polskim kolegom z okazji Święta Niepodległości LITPOLUKRBRIG
Uroczystość 100-lecia Niepodległości Polski odbyła się na terenie Dowództwa LITPOLUKRBRIG z udziałem personelu litewskiego, polskiego i ukraińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pod dowództwem pułkownika Dmytro Bratishko, Dowódcy LITPOLUKRBRIG. Pułkownik Dmytro Bratishko zwrócił się do zebranych, przypominając o znaczeniu przywrócenia Niepodległości Polski i pogratulował wszystkim Polakom z okazji tego święta.

„Marszałek Józef Piłsudski powiedział kiedyś, że niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze, jest nie tylko wartościowa, ale i droga. To odnosi się do każdego kraju i każdego narodu. Dlatego doceniamy, że litewscy, polscy i ukraińscy żołnierze mają dziś okazję być Zjednoczeni dla Pokoju” - powiedział pułkownik.

W imieniu najwyższego politycznego i wojskowego kierownictwa Polski pułkownik Michał Małyska odznaczył najlepszych polskich żołnierzy medalami i wyróżnieniami.

Po zbiórce wszyscy udali się do sali odpraw, aby zapoznać się z prelekcją na temat historii Polski autorstwa kapitan Dominiki Skrzypczak.

„To bardzo ważne, że oddaliśmy się całkowicie atmosferze wspaniałej przeszłości i pamiętaliśmy, jak niepodległość została utracona i przywrócona. To lekcja do przerobienia, że jedność z nami - sąsiednie państwo - wzmacnia nas” - podsumował pułkownik Michał Małyska.

Oleksandr Gain - Oficer Prasowy
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe