Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” zaprasza do wspólnego świętowania

  • 07.11.2018, 16:00 (aktualizacja 07.11.2018, 16:12)
  • DDK SM Czechów
Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” zaprasza do wspólnego świętowania https://www.facebook.com/ddksmczechow/
W ramach wydarzenia - „DWA KOLORY. Cieszmy się Wolnością” odbędą się: koncerty, pokazy taneczne, seanse filmowe, warsztaty plastyczne, prezentacje multimedialne, quiz wiedzy i wystawa plakatów filmowych. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu.

Dzielnicowy Dom Kultury zaprasza na seanse filmowe:

09.11.2018 piątek godz. 17:30 KINO ABC KSIĄŻĘ I DYBUK, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski


Wstęp wolny w ramach projektu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmie, ale baliście się zapytać”. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Książę i dybuk” to filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego „Dybuka”, a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda - wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.

10.11.2018 sobota godz. 15:30 KINO ABC DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA, reż. Denis Delić

Wstęp wolny w ramach programu „DWA KOLORY. Cieszymy się Wolnością”.

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

10.11.2018 sobota godz. 17:30 DKF „6” CZŁOWIEK, KTÓRY ZABIŁ DON KICHOTA, reż. Terry Gilliam

Znudzony reżyser reklam (Adam Driver) zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.

Szczegółowy program – zdjęcie poniżej.

DDK SM Czechów

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe