Spotkanie robocze oficerów Dowództwa LITPOLUKRBRIG oraz dowódców polskich jednostek afiliowanych

  • 07.11.2018, 14:32
  • Oleksandr Gain - oficer prasowy
Spotkanie robocze oficerów Dowództwa LITPOLUKRBRIG oraz dowódców polskich jednostek afiliowanych Materiał archiwalny
W dniu 6 listopada 2018 r. na terenie Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady odbyło się spotkanie robocze oficerów Dowództwa LITPOLUKRBRIG oraz dowódców polskich jednostek afiliowanych.

Przedstawiciele z 5 batalionu strzelców podhalańskich, 14 dywizjonu artylerii samobieżnej, 21 dywizjonu artylerii samobieżnej, 16 batalionu saperów, 21 batalionu logistycznego, kompanii rozpoznania, plutonu chemicznego, grupy łącznikowej przybyli do wielonarodowej jednostki wojskowej w celu zapoznania się z planami szkoleń na lata 2018 i 2019.

Dowódca LITPOLUKRBRIG pułkownik Dmytro Bratishko i Szef Sztabu pułkownik Michał Małyska przywitali gości oraz podkreślili wagę synchronizacji przedsięwzięć szkoleniowych pomiędzy Dowództwem i jednostkami afiliowanymi.

"Podejmiemy wspólny wysiłek i stworzymy warunki dla utrzymania Pełnej Zdolności Operacyjnej naszej Brygady – Dowództwa i narodowych komponentów. Warto spotykać się i dyskutować o środkach i sposobach jakimi możemy usprawnić komunikację między nami oraz proces szkolenia personelu wojskowego naszych trzech państw. Jestem przekonany, że to sprzyja wzmacnianiu naszej przyjaźni, obopólnemu zaufaniu i interoperacyjności pomiędzy żołnierzami Litwy, Polski i Ukrainy” - dodał pułkownik Michał Małyska.

Szef Sekcji Szkolenia S-7 major Kostas Petrovas zapoznał uczestników ze szczegółami przedsięwzięć szkoleniowych, proponowanymi warsztatami, kursami, treningami dowódczo-sztabowymi, wymagającymi uczestnictwa narodowych komponentów.

Ponadto, w trakcie spotkania uczestnicy zapoznali oficerów sztabu LITPOLUKRBRIG ze swoimi jednostkami i zadaniami.

Oleksandr Gain - oficer prasowy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe