Chełm: Krypty pod bazyliką Narodzenia NMP udostępnione zwiedzającym

  • 07.11.2018, 13:06
  • Redakcja PL
Chełm: Krypty pod bazyliką Narodzenia NMP udostępnione zwiedzającym Paweł Klajnert
Mimo trwających prac archeologicznych, mieszkańcy i odwiedzający Chełm mogli zwiedzić krypt we wrześniu br., przy okazji odbywającej się wówczas konferencji naukowej dotyczącej chełmskiej Górki. 10 i 11 listopada będzie kolejna możliwość zejścia do krypt świątyni.

Krypty zostaną otwarte dla zwiedzających 10 i 11 listopada, w godzinach: 10.00-16.00. Krypty bazyliki to perełka kultury nie tylko dla miłośników lokalnej historii. To jedyne takie miejsce w Polsce – ostatnia kwatera biskupów unickich. Podobne krypty możemy odwiedzić w Sandomierzu. Spoczywają tam jednak biskupi kościoła rzymskokatolickiego. W Chełmie zaś mamy możliwość poznania pochówków unickich.

Prace archeologów pod chełmską świątynią trwają. Parafia mariacka informuje jednak, że mimo trwających działań, w kolejnych miesiącach również będzie udostępniała katakumby pragnącym je odwiedzić.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe