Odszedł prof. dr hab. Józef Japola

Odszedł prof. dr hab. Józef Japola pixabay.com
Z żalem zawiadamiamy, że 1 listopada zmarł profesor Józef Japola, emerytowany wykładowca Instytutu Filologii Polskiej KUL, długoletni kierownik Katedry Literatury Porównawczej, znakomity teoretyk literatury. Oryginalny wykładowca i nauczyciel życia. Miał 74 lata.

Absolwent filologii polskiej KUL. Uczeń Ireny Sławińskiej, Stefanii Skwarczyńskiej i Stefana Sawickiego. Od 1968 r. pracownik Katedry Teorii Literatury. Prowadził m.in. ćwiczenia z poetyki i teorii literatury, wykład poświęcony współczesnym kierunkom w badaniach literackich oraz seminaria i specjalistyczne zajęcia dotyczące problematyki przekładu. Stypendysta Fulbrighta, redaktor „Archiwum Tłumaczeń z Teorii Literatury i Metodologii Badań Literackich”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 10 listopada w Kościele Akademickim KUL o godz. 13.30.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe