Rajd rowerowy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

  • 02.11.2018, 14:25
  • Redakcja PL
Rajd rowerowy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości
Jak się okazuje również na sportowo można świętować ważne uroczystości związane z historią naszej Ojczyzny. Dowodem na to stał się Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbył się na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Jego organizacją zajęła się Bożena Deniszczuk - Stowarzyszenie „Ziemia Chełmska”.

Uczestnikami rajdu i wydarzeń z nim związanych były całe rodziny, dzieci, młodzież oraz dojrzali już rowerzyści. Podstawowym zadaniem spotkania było uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trasa Rajdu wiodła drogami gminnymi i powiatowymi gmin Wierzbica i Sawin.

Uczestnicy mieli okazję obejrzenia starej szkoły i odwiedzin cmentarza z drugiej połowy XIX wieku w Tarnowie w gminie Wierzbica. Szczególne miejsca, które nawiedzili, jawią się niemymi świadkami lokalnej i narodowej historii. Z pewnością była to owocna lekcja dotycząca wartości, które odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Rajd przypomniał, że uczestnicząc w sztafecie pokoleń nadal powinniśmy dbać o kultywowanie tego, co przekazały nam w darze dzieje narodu oraz dzielić się otrzymanym dobrem z innymi. Rowerzyści zwiedzili również prywatny skansen Sabiny i Mariana Kisterów w Chylinie Małym oraz piwnicę ziemną w Wólce Tarnowskiej. Poznali również na czym polega prowadzenie profesjonalnej plantacji pomidorów. Nie zabrakło degustacji świeżych warzyw zerwanych prosto z krzaczka.

Na pamiątkę uczestnictwa w rajdzie wszyscy otrzymali specjalne certyfikaty i płyty o tematyce patriotycznej. Ku pokrzepieniu sił i w ramach potrzebnej regeneracji na jego zakończenie miał miejsce poczęstunek zorganizowany w Gospodarstwie Agroturystycznym w Wólce Tarnowskiej.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe