Zaduszki Jazzowe w Chełmie

  • 31.10.2018, 11:48 (aktualizacja 31.10.2018, 12:03)
  • Redakcja PL
Zaduszki Jazzowe w Chełmie pixabay.com
Już w najbliższą sobotę - 3 listopada - w Chełmie odbędą się Zaduszki Jazzowe. W tym roku organizatorzy wydarzenia zapraszają na jam session pod przewodnictwem Zbigniewa Jakubka.

Chełmski Dom Kultury wraca do starej formuły jazzowego spotkania organizowanego z racji listopadowych świąt. Muzycy spotkają się podczas jam session, które poprowadzi Zbigniew Jakubek, pianista, kompozytor i aranżer, członek kultowej grupy Walk Away. Oprócz działalności kojarzonej ze sceną jazzową, od 1985 roku ma on na koncie współpracę z wieloma znanymi artystami polskiej sceny pop. Wśród nich można wymienić: Lorę Szafran, Majkę Jeżowską, Mietka Szcześniaka, Ryszarda Rynkowskiego i Zbigniewa Wodeckiego. Grał on także w wielu popularnych orkiestrach, które wspierał również jako aranżer. Wziął udział w większości polskich festiwali piosenki. Współpracował z Polską Orkiestrą Radiową. Jako sideman na swoim koncie posiada także wiele nagranych płyt. Był koproducentem piosenki Mietka Szcześniaka na Eurowizję w 1999 roku.

Podczas sobotniego spotkania będzie towarzyszyła nam dobrze znana wśród chełmskiego audytorium sekcja rytmiczna. Usłyszymy muzyków z Chełma oraz artystów z Chadek Big Band. Zaduszki Jazzowe to doskonała okazja do muzycznej refleksji i wspomnienia artystów, których między nami już niestety nie ma.

Muzyczne spotkanie odbędzie się w kawiarni artystycznej DeCaffenecja 3 listopada o godz. 19.00.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe