Wielkie świętowanie w Wierzbicy

  • 31.10.2018, 10:43 (aktualizacja 31.10.2018, 12:04)
  • Redakcja PL
Wielkie świętowanie w Wierzbicy
Z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w wielu miejscach naszego regionu na różne sposoby zachęca się do celebrowanie tej jakże ważnej dla nas wszystkich rocznicy. Odbywają się wykłady i prelekcje naukowe. Organizuje się panele dyskusyjne i wystawy fotograficzne. Nie brakuje też konkursów i zawodów sportowych, a także wydarzeń kulturalnych mających upamiętnić to wydarzenie.

W Wierzbicy odbył się koncert patriotyczny, który doskonale wpisał się w szereg uroczystości poświęconych przeżywanej rocznicy. Na scenie wystąpili: Patrycja Wilgos z Białopola, Krzysztof Gągoł z Raciborowic oraz soliści zespołu „Wierzbiczanie” z Wierzbicy. Dzięki śpiewnikom przygotowanym specjalnie na tę okoliczność licznie zgromadzona publiczność razem z artystami mogła odśpiewać utwory takie jak: „Szara piechota”, „Pierwsza brygada”, „Serce w plecaku”, O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Hej, hej ułani, malowane dzieci”, „Wojenko, wojenko”, „Jak to na wojence ładnie”, „Pierwsza kadrowa”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Nie zabrakło również: „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśni „Boże, coś Polskę”. Spotkanie zostało zakończone odśpiewaniem „Roty” Marii Konopnickiej. Jego zaś przygotowaniem zajęła się Bożena Deniszczuk - Stowarzyszenie „Ziemia Chełmska”.

Warto zaznaczyć, że wspomniany zespół „Wierzbiczanie” na 100-lecie odzyskania Niepodległości wydał płytę z utworami patriotycznymi zatytułowaną: „100 LAT WOLNOŚCI”. Nagrania powstały w Studiu Cyców, działającym przy Gminnym Domu Kultury w Cycowie, a główny patronat nad płytą objęło Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy, przy której działa zespół „Wierzbiczanie”. Kierownikiem zespołu jest Marzena Karpowicz, zajmująca się również oprawą muzyczną. Nagranie, aranżację i mastering przygotował Kamil Rak.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe