Powiat chełmski – koalicja PSL – PiS

  • 30.10.2018, 10:49
  • Redakcja PL
Powiat chełmski – koalicja PSL – PiS
Starosta powiatu chełmskiego - Piotr Deniszczuk podkreśla, że inicjatywa współpracy obu partii wyszła od niego. Tłumaczy, że po uzgodnieniach będzie pełnił funkcję chełmskiego starosty, zaś jego zastępcą zostanie Jerzy Kwiatkowski z PiS. W niedługim czasie w gronie obu klubów zostaną obsadzone także stanowiska w prezydium rady i zarządzie powiatu.

W wyborach do rady powiatu chełmskiego zwyciężyło PSL. Ugrupowanie uzyskało 9 mandatów. PiS zdobył ich 6, natomiast lokalny komitet o nazwie BAS18 i G9 pozostałe 4 mandaty.

Starosta powiatu chełmskiego, prezes zarządu powiatowego PSL, Piotr Deniszczuk tłumaczy, że koalicję zawiązali radni PSL i PiS, a wynik wyborów naturalnie na nią wpłyną. Dodaje również, że dotychczasowa współpraca odbywała się w klimacie zgody oraz wzajemnego zrozumienia i to przede wszystkim spodobało się wyborcom.

Starosta chełmski jak zawsze podkreśla, że jest zwolennikiem współpracy wszystkich ugrupowań w radzie, a jego decyzje właśnie na współdziałaniu bazują. Owoce, które przyniosły ostatnie lata pracy są właśnie dowodem zgodnego działania w interesie mieszkańców. Poglądy polityczne schodzą w tym miejscu na właściwe sobie tory. Starosta zaznacza również, że nie udało się teraz porozumieć z komitetem BAS18 i G9. Chciał on bowiem zawrzeć koalicję z PiS, ale PiS zdecydował inaczej.

Jerzy Kwiatkowski - członek zarządu powiatowego PiS w Chełmie, dotychczasowy wiceprzewodniczący rady powiatu wypowiada się w podobnym tonie. Zwraca uwagę na czteroletnią współpracę, której skutkiem okazało się nie tylko wzajemne poznanie, ale przede wszystkim wspólne postulaty dotyczące spraw mieszkańców. Dzięki temu liczba wyremontowanych dróg znacząco wzrosła. Poprawiły się także zarobki w jednostkach powiatowych.

Na temat Kwiatkowskiego pozytywnie wypowiada się starosta chełmski, charakteryzując go jako stabilnego i rozsądnego samorządowca.

Przedstawiciele obu partii zgodnie podkreślają, że koalicja to kontynuacja dalszej i zgodnej współpracy.

Redakcja PL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe