Elżbieta Fijołek: Tysiące lat w jeden rok

  • 13.12.2017, 14:09 (aktualizacja 13.12.2017, 15:11)
  • Michał Ciężak
Elżbieta Fijołek: Tysiące lat w jeden rok fot. Krzysztof Fabisiak Najlepszy Kadr
Wczoraj, 12 grudnia, odbyła się Konferencja Wymiary Marketingu połączona z Mini Targami w ramach 60 edycji Klubu Odpowiedzialnego Biznesu pod patronatem medialnym "Panoramy Lubelskiej". Jeszcze przed wydarzeniem rozmawialiśmy z Elżbietą Fijołek, właścicielką Giełdy Eventów - o świętowaniu jubileuszu, a także o nowych doświadczeniach.

W lutym rozmawialiśmy o 50. spotkaniu Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. Teraz licznik dobił do sześćdziesiątki. Czy coś się przez te 10 spotkań zmieniło?

Ciągle przyczyniamy się do promocji działalności członków naszego Klubu i z dumą stwierdzam, że skutecznie. To między innymi dzięki nam są doceniani, również przez władze samorządowe. Ostatnio, na 59. spotkaniu jedna z firm została nagrodzona przez prezydenta Krzysztofa Żuka i otrzymała medal 700-lecia miasta Lublin.

Czy zachodzą jakieś zmiany – z pewnością. Na pewno przybyło nowych kontaktów, znajomości i znakomitych członków. Są to rozpoznawane i cenione na rynku firmy, od wielu lat prowadzące działalność. Zasady i relacje panujące na naszych spotkaniach są oczywiście takie same. Zmieniamy się natomiast w tym sensie, że dojrzewamy. Dojrzewa nasz Klub i to już od pięciu lat – obchodzimy teraz właśnie 5-lecie istnienia. Stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia i wnioski, jakie wyciągamy ze współpracy z setkami przedsiębiorców każdego roku. Bo Klub Odpowiedzialnego Biznesu to nie tylko ponad 70 firm członkowskich, ale także setki gości oraz dziesiątki partnerów. A przede wszystkim tysiące lat doświadczeń biznesowych, jakie skupiamy każdego roku.

 

Jak to?

Niektóre firmy mają po 30 czy 40 lat, więc gdy to wszystko zsumujemy, to wychodzi nam ogromna wartość skumulowana, z której korzystają wszyscy. Każdy ma własne doświadczenia i może się okazać, że nawet przedsiębiorca, który działa od lat i wydawałoby się, że widział już wszystko, od kogoś innego dowiaduje się czegoś nowego, poznaje nowy punkt widzenia.

 

Z okazji 60. spotkania 12 grudnia organizują Państwo drugą edycję konferencji Wymiary Marketingu oraz Mini Targi Lubelskich Firm. Zapowiada się niezapomniany jubileusz...

Pierwsza edycja targów odbyła się dwa lata temu. Nasz pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, więc startujemy z drugą edycją. Ideą jest połączenie ciekawych prelekcji na konferencji z rozmowami w kuluarach i zwiedzaniem stoisk Mini Targów. Nowe doświadczenia, wiedza, inspiracje oraz przykłady prowadzenia firm przy wykorzystaniu różnych form marketingu – tego wszystkiego będzie na Mini Targach pod dostatkiem.

Ten projekt przynosi ogromne korzyści naszym członkom i prezentującym się na Targach firmom. Nasi klienci mają więcej czasu na poznanie ofert, koncepcji i na zwizualizowanie sobie propozycji, o których na co dzień mówimy w Klubie. W Targach bierze udział wiele różnorodnych firm: produkcyjnych, usługowych, budowlanych, motoryzacyjnych, jest także bardzo dużo gości To wszystko sprawia, że wydarzenie jest niesamowicie kolorowe i ciekawe.

 

Zbliżają się święta. Jak spędza je kobieta biznesu?

Bardzo tradycyjnie. Pochodzę z okolic Bychawy i zawsze z wielką przyjemnością wracam w rodzinne strony, by spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednak, jak wiadomo, święta to nie tylko spotkania, refleksje i dobre jedzenie, ale także mnóstwo wysiłku i przygotowań. Staram się po równo rozłożyć teraz energię między sprawy zawodowe i te przygotowania. Na szczęście, plusem naszej pracy jest to, że około połowy grudnia robi się u nas nieco luźniej i czynności związane ze świętami można zacząć odpowiednio wcześniej. Moja branża bardzo dobrze dzieli czas zawodowy i czas świąteczny, dzięki czemu zawsze mam możliwość celebrowania ważnych wydarzeń. Jest czas pracy oraz czas odpoczynku i zdystansowania się od codzienności – ten czas właśnie nadchodzi.

 

W takim razie życzymy, by trwał jak najdłużej, a Klub Odpowiedzialnego Biznesu wkroczył w kolejny rok ze zdwojoną energią.

Dziękuję i wzajemnie – spokojnych Świąt dla wszystkich Czytelników „Panoramy”.

 

rozmawiał: Michał Ciężak

Fot.: Krzysztof Fabisiak Najlepszy Kadr

A tutaj przypominamy lutową rozmowę z Elżbietą Fijołek.

Michał Ciężak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe