99 pomysłów na zieleń w mieście

  • 10.10.2018, 11:56
99 pomysłów na zieleń w mieście pixabay.com
Przez miesiąc trwał nabór projektów do trzeciej edycji Zielonego Budżetu. Zgłoszonych zostało 99 projektów na łączną kwotę ponad 24 milionów złotych.

- Niesłabnące zainteresowanie Zielonym Budżetem to dla mnie czytelny sygnał, że należy go rozwijać. Te 99 projektów wskazuje, co jest ważne dla mieszkańców naszego miasta. Dziękuję za każdy wniosek i każdy pomysł. Liczę na twórczą pracę ekspertów oraz sprawną realizację wskazanych do wykonania projektów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. Wnioski składano w siedmiu kategoriach. Ich autorami są zarówno mieszkańcy jak i Rady Dzielnic czy organizacje pozarządowe. Najdroższe projekty opiewają na kwotę dwóch milionów złotych. 

Kategorie wraz z ilością zgłoszonych projektów:

ochrona zieleni istniejącej (24),

nasadzenia przyuliczne (25),

skwery (15),

rabaty (3),

meble miejskie (5),

dokumentacja projektowa (8),

inne (19). 

Wydziały Urzędu Miasta oraz Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie sprawdzają obecnie formalną możliwość realizacji projektów, tj. własność gruntów, stan prawny nieruchomości, zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, układ infrastruktury podziemnej i nadziemnej, planowane już inwestycje, zgodność z przepisami prawa oraz możliwość realizacji w ciągu jednego roku. Po tym etapie, zespół ekspertów oceni je pod kontem merytorycznym.

Oceny tej dokonają eksperci z zakresu zieleni, gospodarki przestrzennej i krajobrazu, pracownicy akademiccy:

Kamila Boguszewska – Politechnika Lubelska, Wydział Architektury, Samodzielna Pracownia Architektoniczna,

 Ewa Trzaskowska – Katolicki Uniwersytet Lubelski, Katedra Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu,

 Margot Dudkiewicz - Uniwersytet Przyrodniczy, Katedra Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Architektury Krajobrazu,

 Bartłomiej Kwiatkowski - Politechnika Lubelska, Wydział Budownictwa i Architektury, Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego,

 Marcin Skrzypek – inicjator i animator, Forum Kultury Przestrzeni, Członek Rady Kultury Przestrzeni przy Prezydencie Miasta Lublin,

Szymon Pietrasiewicz – animator społeczny, pracownik i współpracownik instytucji kultury,

 Jan Kamiński – Katolicki Uniwersytet Lubelski, Przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni przy Prezydencie Miasta Lublin Realizację Zielonego Budżetu, podobnie jak w pierwszej i drugiej edycji, będzie nadzorowała Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni wspierany przez inne wydziały Urzędu Miasta Lublin.

Listę projektów wybranych do realizacji poznamy pod koniec stycznia 2019 roku.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe