Na finał – żarty z historii

  • 30.11.2017, 13:31 (aktualizacja 30.11.2017 13:41)
  • red.
Na finał – żarty z historii fot.: Silar / commons wikimedia
Waldemar Malicki zinterpretuje historię muzyki po lubelsku. W sobotę finał cyklu „Fonie Lublina”.

Lubelski oddział Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków przygotował cykl wyjątkowych koncertów, by uczcić jubileusz 700-lecia miasta i przypomnieć najważniejsze postacie tworzące jego muzyczną historię. – A historia ta pamięta tak wybitne osobowości, jak Jan z Lublina, bracia Wieniawscy, którzy rozsławili Lublin na zachłyśniętych romantyzmem XIX-wiecznych scenach i salonach Europy czy Ludomir Rogowski – kompozytor rodem z Lublina, którego działalność zaowocowała jednymi z najciekawszych propozycji w polskiej literaturze muzycznej I połowy XX wieku – przypomina Karol Furtak, sekretarz lubelskiego SPAM.

Finałowy koncert „Fonii Lublina” również zapowiada się wyjątkowo. Wystąpi w nim kolejny artysta rodem z Lublina – Waldemar Malicki. Znakomity pianista i twórca m.in. popularnej Filharmonii Dowcipu zaprezentuje historię muzyki po lubelsku. – Artysta przybliży ją w sposób dla siebie charakterystyczny – kunsztowny, żywiołowy i pełen humoru – zapowiada Karol Furtak.

Koncert odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godzinie 18 w Trybunale Koronnym. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki czekają w Towarzystwie Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Lublinie; można je odebrać w dniach 29 listopada – 1 grudnia, w godz. 10-13.30.

 

fot.: Silar / commons wikimedia

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe