Jak bronią się rośliny?

Jak bronią się rośliny? Monika Książek
Trwa cykl spacerów po Ogrodzie Botanicznym, organizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Tym razem tematem przewodnim będzie „Uzbrojenie roślin".

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia, uczestnicy spaceru z przewodnikiem dowiedzą się, jakie mechanizmy obronne przed zwierzętami i ludźmi wykształciły rośliny - począwszy od kolców u róży, przez ciernie u kaktusów, do toksyn w różnych częściach roślin trujących i parzących. Przyjemna woń kwiatów, kolorowe owoce lub nasiona mogą na chwilę uśpić naszą czujność, ale gorzki smak, podrażnienie i duszności wywołane przez pyłki czy poparzone ciało skutecznie uczą nas podstaw „użytkowej” botaniki i ogrodnictwa.

Na osoby chętne przewodnik, dr inż. Krystyna Rysiak, będzie czekała od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około dwóch godzin

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Źródło: UMCS

Panorama Lubelska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe